CHANGE LANGUAGE ›

Vitale Barberis Canonico

                                               

Vitale Barberis Canonico jest firmą wielopokoleniową. Została założona w 1936 roku i stała się spółką akcyjną w 1971 roku, jednak pierwsze wzmianki, świadczą, że rodzina Barberis Canonico zajmowała się handlem wełną już w drugiej połowie XVII wieku.

 

Na dzień dzisiejszy Vitale Barberis Canonico to dwie nowoczesne fabryki i progresywne metody zarządzania, to korporacja, która zatrudnia 370 pracowników i 50 agentów na całym świecie. Vitale Barberis Canonico znajduje się we włoskim zagłębiu przemysłu tekstylnego, w okolicy miejscowości Biella, w regionie Piemont. Vitale Barberis Canonico jest w pełni zintegrowaną fabryką, wszystkie procesy technologiczne - począwszy od odpowiedniej obróbki wełny czesankowej do końcowego etapu uzyskiwania tkaniny, gotowej do produkcji odzieży - odbywają się tylko i wyłącznie we własnych zakładach. Tkaniny charakteryzują się wysoką jakością a usługi, które świadczy firma serwowane są na najwyższym poziomie.

 

Vitale Barberis Canonico jest jedną z niewielu włoskich firm przemysłu tekstylnego, która znacząco inwestuje w swój rozwój. W ciągu 3 lat, od 2005 do 2007 roku, spółka zainwestowała 18.500.000 € (euro) w udoskonalenie procesów technologicznych, w kolejnym roku - 2008, na inwestycje przeznaczono dodatkowe 8,5 mln €.
Średnia marża brutto (EBITDA - Earnings before Interest, Taxes, Depreciation, and Amortization - Zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków i amortyzacji.) za okres trzech lat 2005-2007 wynosi € 13.5 mln EUR. W 2007 roku produkcja osiągnęła 7.375.000 metrów, z 2,0% wzrostem w porównaniu do poprzedniego roku, a obroty wzrosły do 91,2 milionów €. Dzięki tym wynikom, firma jest na trzeciej pozycji pod względem wielkości obrotów i drugą pod względem wielkości produkcji we włoskim sektorze tkanin wełnianych.

 

Polityka eksportowa, handel międzynarodowy - to główny cel jaki stawia przed sobą Vitale Barberis Canonico. Obecnie sprzedaje na każdym kontynencie i eksportuje około 79% swojej produkcji do 100 krajów. Świetnym przykładem jest postępująca ekspansja na rynek wschodni, od 40 lat nieustannie inwestuje w Azję Wschodnią, do tego stopnia, że Chiny są obecnie jednym z wiodących rynków zbytu.

Wełna – VBC stawia na jakość na każdym etapie produkcji dlatego nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej wełny. Producent wybiera najlepszą wełnę na świecie, większość wełen pochodzi z merynosa Saxon a najcenniejsze pochodzą z Australii.
Fabryka przetwarza 2300000 kg wełny rocznie (10000kg na dzień), runo najwyższej próby od 15 do 21 mikronów (średnia średnica włókna), większość produktów posiada średnią 17,75 mikronów próby.

Tkaniny – tradycyjne, klasyczne, casualowe, z czystej wełny czy kaszmiru lub z wełny z domieszką moheru czy jedwabiu - Vitale Barberis Canonico produkuje tkaniny o szerokim spektrum, z których produkowane są garnitury, marynarki, spodnie, odzież męska. Jest liderem w segmencie Super 100’s jako główny producent i eksporter w zakresie ilości. Tkaniny produkowane przez Vitale Barberis Canonico charakteryzują się wyrafinowanym stylem i jakością, są miłe w dotyku a wzory są odzwierciedleniem dobrego smaku charakterystycznego zarówno dla klasycznej jak i nowoczesnej elegancji. Stylistyka pozostaje w harmonii a trwałość tkanin jest wyjątkowa. Firma wciąż poszerza swoją ofertę i idzie z duchem czasu. Dzięki innowacjom w ofercie pojawiły się nowe tkaniny wykonane z wełny, bawełny, lnu i mieszanki jedwabiu.

Linie produkcyjne – nowoczesne i skomputeryzowane, zaawansowana technologia produkcji i oprogramowanie stworzone na potrzeby Vitale Barberis Canonico, pozwalają na ścisłą kontrolę na każdym etapie produkcji oraz szybką obsługę klienta. Magazyn przędzy, magazyn wyrobów gotowych oraz departament barwienia są w pełni zautomatyzowane. Ciągły rozwój, innowacyjność, badania jakości i wydajności pozwoliły firmie osiągnąć wysoki poziom efektywności, który na dzień dzisiejszy jest na świecie unikatowym.